HAKKIMIZDA

ŞİRKET POLİTİKAMIZ

HAKKIMIZDA

Ekstrem İşler, 2014 yılında kurulmuş İzmir / Türkiye merkezli “Eğitim ve İple Erişim“ şirketidir. Firmamız eğitim ve yüksekte çalışma alanlarında, uluslararası standartlar çerçevesinde 4 kıta ve 12 farklı ülkede en prestijli yurtiçi ve yurtdışı projelerini tamamlamış, güvenli çalışma yöntemleri ve farklı işlerde sahip olduğu geniş deneyimi ile yıllar içerisinde alanında uzman firmalardan biri olmuştur.

Ekstrem İşler, yüksekte çalışırken karşılaştığınız zorluklarda, işinize uygun güvenli erişim ve çalışma yöntemini hazırlayabilecek, müşteri isteklerini tam anlamıyla anlayıp, yorumlayıp , ihtiyaç duyulan çözümü sunabilecek, uluslararası düzeyde deneyim ve uzmanlığa sahiptir.

Yüksek Mimarili Yapılar, Rüzgar Türbinleri, Petrol ve Doğal Gaz Santralleri, Telekomünikasyon ve Ölçüm Kule Çalışmaları, Barajlar, Kara ve Demiryolları , Alışveriş Merkezleri ,Fabrikalar, Stadyum ve Köprü Projeleri gibi bir çok endüstride işiniz yüksekte çalışma ise, ihtiyaç duyduğunuz güvenilir, hızlı ve ekonomik çözümleri üretmek bizim işimizdir. Çalışma yöntemimiz olan, İple Erişim Teknikleriyle, vinç ve asansör sistemleri ile kaybettiğiniz zaman ve paradan büyük ölçüde kazanç sağlarsınız.

İple Erişim teknikleri, yüksekte çalışma alanında, dünyanın en güvenli çalışma yöntemlerinden biri olarak kabul görmektedir. Bu teknikler yıllardır birçok endüstriyel alanda kanıtlanmıştır. Projelerimizde, “İple Erişim Teknisyeni, Yüksekte Çalışma Süpervizörü , Eğitmen yada Kurtarmacı” olarak görev alan personellerimizin tamamı; başta IRATA ( Industrial Rope Access Trade Association) olmak üzere, bir dizi akredite özel eğitimi başarılı bir şekilde tamamlamış, uluslararası bağımsız eğitim kurumları tarafından eğitimleri kayıt altına alınmıştır. Belli aralıklarla çalışmaları ve eğitimleri denetlenip güncellenmektedir.

Yüksekte Çalışma faaliyetlerimizde, ilgili tüm taraflara maksimum güvenliği sağlamak için ; proje öncesinde mevcut risk ve güvenlik önlemlerini alıp, yasal mevzuat yükümlülüklerinizi eksiksiz olarak planlayıp, emniyet açısından sıfır kaza ve önce güvenlik prensibi ile çalışmalarınızı yürütmeyi amaçlıyoruz.

Çünkü güvenlik , bizim önceliğimiz….

MÜŞTERİLERİMİZİ SEVİYORUZ

ÇALIŞTIĞIMIZ FİRMALAR

EKSTREM İŞLER

EKİBİMİZ

KALİTE STANDARTLARI

ULUSLARARASI AKREDİTASYONLARIMIZ


Global Wind Organization (GWO), 2009 yılında önde gelen 13 rüzgar enerjisi şirketinin bir araya gelerek, Rüzgar türbini sahiplerinin ve üreticilerinin kar amacı gütmeden, rüzgar endüstrisinde global eğitim standardını oluşturmak adına kurduğu bir organizasyonudur. GWO Temel Güvenlik Sertifikasına sahip herhangi biri, Rüzgar Endüstrisinde yetkili ve bilgili olarak kabul edilir. Standart, herhangi bir Sertifikalı Eğitim Sağlayıcı’ nın verdiği eğitimin yetkili ve yeterli olduğunu garanti eder.
Ekstrem İŞLER Global Wind Organization Standardındaki 4 eğitim modülünü veren Dünyadaki sayılı kuruluşlardan biridir.
Yüksekte Çalışma ve Kurtarma, Yangın Bilinci, İlk Yardım ve Elle Taşıma Eğitim Modülleri verebilecek donanıma sahip Eğitim Yeri , Ekipman ve Nitelikli Eğitmenlere sahiptir.

Ekstrem İŞLER, 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren, güncellenen ISO 9001 : 2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasına sahip sayılı firmalardan biridir. Bu sertifika, Bureau VERITAS Sertifikasyon Sağlayıcı Kuruluşu tarafından , TR004671-1 Sertifika Numarası ile, UKAS Management System akreditasyonuna uygun bir şekilde alınmıştır. Yürütmüş olduğumuz ; Eğitim Faaliyetlerinde, Rüzgar Türbin ve Yüksek Mimarili İNŞAAT Projelerinde; Montaj, Servis ve Bakım Hizmetlerini, Uluslararası ISO 9001 : 2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı çerçevesinde uygulayıp, sonrasında denetimini sağlayıp , kayıt altına alıyoruz.

Ekstrem İŞLER , Uluslararası İş SAĞLIĞI Ve Güvenliği standart olan OHSAH “Occupational Health and Safety Assessment Series” Certificasına sahiptir. Yürütmüş olduğu tüm projelerde ve eğitim çalışmalarında , OHSAH 18001 : 2007 Standardı ile T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının yayınladığı, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununu entegre bir şekilde uygular, denetler ve kayıt altına almaktadır. OHSAH 18001 : 2007 Sertifikamız, 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren, Bureau VERITAS Sertifikasyon Sağlayıcı Kuruluşu tarafından , TR004669-1 Sertifika Numarası ile, UKAS Management System akreditasyonuna uygun bir şekilde alınmıştır.


ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ

POLİTİKALARIMIZ

ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ POLİTİKAMIZ

BAŞTA ENERJİ VE İNŞAAT SEKTÖRLERİ OLMAK ÜZERE PEK ÇOK ALANDA GELENEKSEL YÖNTEMLERLE ERİŞİMİN YETERSİZ KALDIĞI YÜKSEK RİSKLİ MONTAJ-DE MONTAJ, SERVİS BAKIM HİZMETLERİNİ SUNAN EKSTREM İŞLER, BU HİZMETLERİNDE MÜŞTERİ, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE ŞARTLARINA UYGUN YASALARLA BELİRLENMİŞ ÇERÇEVEDE KALİTELİ, MODERN VE SIRA DIŞI HİZMETLER SUNMAYI İLKE EDİNMİŞTİR.

KURULUŞUMUZ, YÜRÜTTÜĞÜ ÇALIŞMALARDA, YÜRÜRLÜKTE BULUNAN ULUSAL VE ULUSLARARASI YASAL ŞARTLAR, ÇEVRE VE İŞ GÜVENLİĞİ MEVZUATLARI, ÜRÜN ŞARTLARI VE MÜŞTERİ BEKLENTİLERİNİ DİKKATE ALARAK BU DOĞRULTUDA SÜRDÜRMEYİ BENİMSEMİŞTİR. YAPTIĞIMIZ İŞLERDE, HİZMET KALİTESİ İÇİN BELİRLEDİĞİMİZ HEDEFLERE YÖNELİK TÜM ŞARTLARI GÖZDEN GEÇİRMEYİ, YÜRÜTTÜĞÜMÜZ FAALİYETLERE YÖNELİK UYGULANABİLİR KALİTE, ÇEVRE VE İSG STANDARTLARINI KONTROL ETMEYİ BENİMSEMİŞTİR.

EKSTREM İŞLER’ DE İŞİMİZİN RİSKLERİNİ VE SORUMLULUĞUNU BİLEREK EKİPLERİMİZİN KARŞI KARŞIYA OLDUĞU ZORLUKLARA, ACİL DURUMLARA VE HER TÜRLÜ RİSKLERE KARŞI ÖNLEMLER ALMAYI BİR ÇALIŞMA YÖNTEMİ OLARAK SEÇTİK.

TÜM PERSONELİMİZE MESLEKİ SINIFIMIZ OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ “ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK” BİLGİSİNİ KAZANDIRMAK VE PERSONELİMİZİN YETKİNLİKLERİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN SÜREKLİ EĞİTİM VERİYORUZ.

EĞİTİM SÜREÇLERİMİZDE RÜZGAR TÜRBİNLERİNE ÖZEL GWO (GLOBAL WIND ORGANISATION) YÜKSEKTE ÇALIŞMA, TEMEL İLK YARDIM, ELLE TAŞIMA VE KALDIRMA İLE YANGIN BİLİNCİ MODÜLLERİ ŞARTLARINA UYGUNLUK SAĞLIYORUZ.

EKSTREM İŞLER PERSONELİNE BİLİNÇ VE BİLGİ KAZANDIRMAYI VE SİSTEME KATILIMINI AMAÇLAR. KURULUŞUMUZ ÇALIŞANLARININ YETKİNLİKLERİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN SÜREKLİ EĞİTİMLER VERİR.

KURULUŞUMUZ, DEĞİŞEN ŞARTLAR VE GELİŞEN TEKNOLOJİYE UYUMU SAĞLAMAK AMACIYLA TEKNOLOJİK VE MODERN İMKÂNLARDAN EN FAZLA ŞEKİLDE YARARLANARAK FAALİYETLERİNİ YÜRÜTÜR. MESLEKİ BİLGİLER VE GELİŞEN TEKNOLOJİYE YÖNELİK BİLGİLER SÜREKLİ GELİŞTİRİLECEKTİR.

MÜŞTERİLERİN MEMNUNİYETİNE, SAĞLIKLI VE TEMİZ BİR ÇEVREYE, TEDARİKÇİLERİMİZLE GÜVEN İÇİNDE BİR İŞ BİRLİĞİNE, PERSONELİMİZİN SAĞLIĞINA, BELİRLEMİŞ OLDUĞU HEDEFLERE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞMAYA VE PERFORMANSINI SÜREKLİ İZLEMEK, GÖZDEN GEÇİRMEK SURETİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİŞMEYE ODAKLANIYORUZ.KALİTE POLİTİKAMIZ

EKSTREM İŞLER, YÜKSEK MİMARİLİ YAPILARDA VE HER TÜRLÜ YÜKSEKTE YAPILAN İŞLERDE PROFESYONELLİK VE ÜSTÜN HİZMET ANLAYIŞI İLE KALİTELİ HİZMET VERMEYİ AMAÇ EDİNMİŞTİR.

EKSTREM İŞLER, KALİTELİ HİZMET AMAÇLARINI DESTEKLEYEN KURUMSAL GELİŞİMİ SAĞLAMAK AMACIYLA KALİTE AMAÇLARI İLE ÇALIŞMAKTADIR. AMAÇLADIĞI SEVİYEYE ULAŞMAK İÇİN TEKNOLOJİK VE MODERN İMKÂNLARDAN YARARLANMAYI SEÇMİŞTİR.

EKSTREM İŞLER, SÜRDÜRDÜĞÜ FAALİYETLERDE İŞİN KALİTESİNİ SÜREKLİ İZLER, BELİRLİ NOKTALARDA KONTROL EDER VE UYGUNSUZLUKLAR İÇİN DÜZELTMELER VE DÜZELTİCİ FALİYETLER GERÇEKLEŞTİRİR. TÜM FAALİYETLERDEKİ KALİTEYİ ETKİLEYEN RİSKLERİ ÖNCEDEN BELİRLEYEREK HATALARI ÖNLEYİCİ FAALİYETLER YÜRÜTÜR.

EKSTREM İŞLER, TEDARİKÇİLERİNİN KALİTEYİ OLUŞTURAN TEMEL UNSUR OLDUĞU BİLİNCİYLE TEDARİKÇİ PERFORMANSLARINI İZLER VE SATIN ALDIĞI ÜRÜN VE HİZMETLERİN KENDİ HİZMETLERİNİN KALİTESİ SEVİYESİ İLE UYUMUNU DENETLER.

EKSTREM İŞLER YASAL ŞARTLAR BAŞTA OLMAK ÜZERE FAALİYETLERİ İLE İLGİLİ STANDARTLARA VE MÜŞTERİ ŞARTLARINA UYMAYI TAAHHÜT EDER. KURULUŞUMUZ, SON TEKNOLOJİK VE MESLEKİ GELİŞMELERİ İZLEYEREK TÜM FAALİYETLERİNİ GELİŞTİRMEYİ VE KURDUĞU KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNİ SÜREKLİ İYİLEŞTİRMEYİ TAAHHÜT EDER.İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

EKSTREM İŞLER, YÜRÜTTÜĞÜ TÜM FAALİYETLERDE, ÇALIŞANLARIN SAĞLIĞINI, İŞLERİN GÜVENLİ VE EMNİYETLİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞMESİNİ TEMEL ŞİRKET PRENSİBİ OLARAK KABUL ETMİŞTİR.

İŞ SAĞLIĞI VE İŞ EMNİYETİNİ EN ÜST SEVİYEDE TUTACAK TEKNOLOJİYİ VE YÖNTEMLERİ UYGULAMAK, İŞ KAZALARINI ÖNLEMEK, HER YENİ PROJEDE TEHLİKE VE RİSKLERİ BERTARAF ETMEKTE SÜREKLİ İYİLEŞTİRME SAĞLAMAK ŞİRKET POLİTİKALARININ EN ÖNEMLİ PARÇASIDIR.

EKSTREM İŞLER, TAAHHÜT ETTİĞİ PROJELERDE, YASAL MEVZUATI İNCELER TÜM BU YAPTIRIMLARI YERİNE GETİRMEYE AZAMİ SEVİYEDE ÖZEN GÖSTERİR.

EKSTREM İŞLER; YÜRÜTTÜĞÜ TÜM ÇALIŞMALARDA SIFIR KAZA HEDEFİNİ YERİNE GETİRECEK ÖNLEMLERİ ALIR. ZAMAN KAZANMAK VEYA MALİYET AZALTMAK İÇİN İŞ SAĞLIĞINDAN VEYA EMNİYETTEN ÖDÜN VERMEZ. BU ANLAYIŞLA OLUŞTURDUĞU İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HEDEFLERİNE ULAŞMAK ÜZERE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜR.

EKSTREM İŞLER, KENDİ ÇALIŞANLARINI VE TAŞERONLARINI, İŞ SAĞLIĞI VE EMNİYETİ KONUSUNDA EĞİTİR VE BİLİNÇLENDİRİR. İŞVEREN TEDARİKÇİ VE DİĞER PAYDAŞLARI İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE GÜVENLİ BİR ÇALIŞMA ORTAMI SAĞLAMAKTADIR.

EKSTREM İŞLER; TÜM FAALİYETLERİNDE, İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİNİ MAKSİMUM DÜZEYDE TUTMAK AMACIYLA, GEREK İŞ İÇİN GEREKSE KİŞİSEL KORUNMA İÇİN EN UYGUN MAKİNE, EKİPMAN, DONANIM VE TEKNOLOJİNİN KULLANILMASINI SAĞLAR.

EKSTREM İŞLER; UYGULAYACAĞI SİSTEMLER VE YÖNTEMLER İLE İŞ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ AÇISINDAN KAZA RİSKLERİNİN SİSTEMATİK ŞEKİLDE YÖNETİLMESİNİ VE KAYDA DEĞER TEHLİKELERİN BERTARAF EDİLMESİNİ SAĞLAR. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ HAKKINDA TÜM ÇALIŞANLARIMIZ VE TAŞERONLARIMIZ BİLİNÇLENDİRİLİR VE TARİF EDİLEN SİSTEM VE YÖNTEMLERE KAYITSIZ ŞARTSIZ UYMALARI SAĞLANIR.ÇEVRE POLİTİKAMIZ

EKSTREM İŞLER ÇEVREYİ KORUR, ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI MEYDANA GELEBİLECEK KİRLİLİĞİ ÖNLER VE DOĞAL KAYNAKLARIN VE ENERJİNİN VERİMLİ KULLANIMINI SAĞLAMAK İÇİN UYGULANAN YASALAR VE STANDARTLARA UYAR.

YOĞUN VE YANLIŞ ENERJİ KULLANIMININ DÜNYAMIZA VERDİĞİ ZARAR VE İNSAN YAŞAMINA ETKİLERİ KONUSUNDA TOPLUMSAL BİLİNÇ OLUŞMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA ÇALIŞMALAR YAPAR.

ATIKLARIN AZALTILMASI VE KAYNAĞINDA SINIFLANDIRILMASI İÇİN ÖNLEMLER ALIRKEN DAHA ÇEVRECİ YÖNTEMLER KULLANMAK İÇİN GEREKEN ARAŞTIRMALARI YAPAR.

DOĞAL KAYNAK KULLANIMININ EN AZ SEVİYEDE TUTULMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARI YAPAR VE BU KONUYU SÜREKLİ GÜNDEMİNDE TUTAR.

ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI MEYDANA GELEN ATIKLARI SINIFLANDIRIR, TOPLAR VE YETKİLİ KURULUŞLARA EMNİYETLİ BİR ŞEKİLDE TESLİM EDER. DEĞERLENDİRİLEBİLİR ATIKLARI AYRI TOPLAYARAK DEĞERLENDİRİLMESİ AMACIYLA İLGİLİ KURULUŞLARA TESLİM EDER.

ÇALIŞIRKEN TOPRAK, HAVA VE SU KİRLİLİĞİ VE GÜRÜLTÜYE NEDEN OLMADAN ÇALIŞMAK İÇİN ÖZEL YÖNTEMLER KULLANIR. ÇEVRE RİSKLERİNİ FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞTİRMEDEN ÖNCE BELİRLEYEREK BU RİSKLERİN ORTADAN KALDIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALAR YAPAR.

ÇEVREYİ KAZALARI VE BUNLARIN ETKİLERİ KONUSUNDA PERSONELİNİ BİLGİLENDİRİR, ÇEVRE BOYUTLARINI BELİRLER, BOYUTLARIN ÇEVREYE OLAN ETKİLERİNİ EN AZA İNDİRMEK VE ORTADAN KALDIRMAK AMACIYLA HEDEFLER OLUŞTURUR.

ÇEVRESEL KONULARDA KURALLAR OLUŞTURUR VE PERSONELİNİN BU KURALLARA UYMASINI SAĞLAMAK AMACIYLA EĞİTİMLER YÜRÜTÜR VE ETKİNLİK İÇİN GEREKEN KONTROLLERİ YAPAR. PERSONELİNİ ATIK YÖNETİMİ VE ÇEVRE KORUMA KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİR. PERSONELİN KİRLİLİĞİN AZALTILMASI VE ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ ÇALIŞMALARINA KATILIMINI SAĞLAR.

TÜM ÇALIŞMALARININ ÇEVREYE OLAN ETKİLERİNİ VE YAPTIĞI FAALİYETLERİN ETKİNLİĞİNİ DEĞERLENDİRMEK ÜZERE KENDİ KENDİNİ DENETLER.EEK.EK-2 /  Y: 01.03.2016  / R: 04  / 02.05.2019

EKSTREM İŞLER

World Wide

Ekstrem İŞLER ; eğitim ve yüksekte çalışma alanlarında, uluslararası standartlar çerçevesinde 4 kıta ve 12 farklı ülkede en prestijli yurtiçi ve yurtdışı projelerini tamamlamış, güvenli çalışma yöntemleri ve farklı işlerde sahip olduğu geniş deneyimi ile yıllar içerisinde ülkemizde global hizmet sağlayan alanında uzman firmalardan biri olmuştur.


map