KÖPRÜ PROJELERİ

Köprü Hizmetlerimiz

İnşaat Projeleri

Ekstrem İŞLER, köprü projelerinde uygulanan; çelik, betonarme, mekanik ve elektriksel işler ile ilgili tüm servis ve bakım çalışmalarını yürütebilecek geniş bir kadroya sahiptir. Uluslararası geçerli eğitimlere sahip tecrübeli teknisyenleri ile, Kore , Japon, Fransız , Çin ve Amerika başta olmak üzere konularında uzman üretici mühendis ve eğitmenlerden, 28 farklı hizmet alanında eğitim almıştır. Almış olduğu spesifik eğitimler ve hizmet kapsamındaki geniş yelpazesi ile köprü servis çalışmalarında ülkemizdeki tek, dünyada sayılı firmalardan biri olmuştur. Köprü servis ve bakım çalışmaları konusunda, inşaat süresince ve sonrası yapılacak periyodik bakım çalışmaları konusunda uzman teknisyen, ekipman ve tecrübeye sahiptir. Ekibimiz, 2015 yılında çalışmalarına başladığı Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüsü Projelerini, yapım çalışmaları süresince ve inşaat sonrası yıllık servis bakım çalışmaları kapsamında yıllardır profesyonel bir şekilde yürütmektedir.

Ekstrem İŞLER, erişimin güç ve maliyetli olduğu, manlift , vinç yada iskele kurulumunun karayollarını trafiği ve yol geçişini etkilediği için tercih edilmediği durumlarda, İple Erişim Yöntemi ile alternatif erişim çözümleri sunar. Köprü üzerinde çalışılacak bölgeye güvenli erişimi sağlayıp , yapılması istenilen çalışmayı yerinde uygulayabilecek tecrübe, ekipman ve uzman teknisyenlere sahiptir.

Köprü Hizmetlerimiz

Bakım Çalışması için Erişim Methodu Hazırlama
Çelik , Beton ve Ahşap köprülerin kontrolü
Tork Testi ve Cıvata Değişimi
Gerilim Ölçer ve Diğer İzleme Ekipmanlarırnın Montajı
Temizlik ve Boya Uygulamaları
Handrope Post Değişim ve Açı Ayarları
Askı Halat (Ana ve Arka Halat) Tamir Hizmetleri
Pylon Kule Tamir Hizmetleri
Hanger Bakım
İzolasyon
Beton Enjeksiyon
Paratoner ve Uçak İKAZ
Anten Montajı
Kurtarma Süpervizörlüğü
Anchor Bakım
Yıllık Servis Bakım Çalışması
İklimlendirme Sistem Kurulumu
Rubber Montajı
Bakım Aracı Kurulumu
Danışmanlık
Drone Kontrol

Raporlama Süreci

Ekstrem İşler teknisyenleri, tüm çalışma talimatlarını, başından sonuna uygulama prosedürlerini ve onarım sürecindeki her müdahaleyi fotoğraflarla dökümante edip kayıt altına alır. Çalışma sonrası, alanında uzman köprü mühendisleri tarafından, yapılan uygulamalar teknik olarak hazırlanan rapor ile müşteriye sunulur. Bu şekilde arşivlenen dökümantasyonlar, yapılan uygulamanın doğruluğunu değerlendirme açısından müşteriye güven sağlar.


Güvenlik ve Uygulama Yöntemi

Güvenlik talimatlarının içerdiği , ekipmanlar ve iş güvenlik önlemleri sağlanmadan çalışmaya başlanmaz. Her gün iş başı konuşmalarında teknisyenler ekip şefleri tarafından mevcut tehlikeler hakkında bilgilendirilir. Bu bilgilendirmeler kayıt altına alınır. Hatalı yada eksik malzeme olması durumunda her bir teknisyenimiz işi durdurma yetkisine sahiptir. Konu İş Güvenliği ise Ekstrem İŞLER asla risk almaz.Referanslar

 


Galeri