KANAT HİZMETLERİ

Rüzgar Türbin bileşenlerinden biri olan Türbin Kanatları 20 yıllık ömrü olmasına karşın, düzenli bakım ve kontrol türbinin verimliliğini arttırır. Taşıma ve montaj sırasında yada yıldırım düşmesi, donma ve çözülme gibi olumsuz hava ve mevsimsel nedenlerle dış ve iç yüzeyleri zamanla hasar görebilir. Hasar görmüş kanatlar, enerji üretimini olumsuz yönde etkiler.

Ekstrem İŞLER mümkün mertebe kanat hasarlarına yerinde müdahale edip, türbin duruş süresini en aza indirgeyip, toplam hizmet süresi ve masrafları düşürüp, tahsil edilen hizmet sürelerinden en iyi şekilde faydalanmayı hedeflemektedir.

Ekstrem İŞLER, kanatların ömrünü uzatacak, yıllık periyodik kontrolleri yapabilecek, oluşabilecek hasarları büyümeden tespit edebilecek , gerektiğinde kanat tipine ve yapısına göre bakımını ve tamirin yapabilecek uzman bir kadroya sahiptir. Kanat Kompozit onarımı, sanatsal bir işçilik gerektirir. İşin kalitesi, teknisyenin titiz çalışması ve beceri seviyesine bağlıdır.

Ekstrem İŞLER teknisyenleri, ülkemizde ve yurtdışında bir çok rüzgar tarlalarında görev almış, sürekli kendini yenilemiş, en son teknoloji ve ekipmanları sahip olduğu tecrübelerine ekleyerek, çalışmalarına yansıtmaktadır. Rüzgar Türbin projelerimizde görev alan personellerimizin tamamı; başta GWO ST (Global Wind Organisation Safety Training) veIRATA International (Industrial Rope Access Trade Association) olmak üzere, bir dizi akredite özel eğitimi başarılı bir şekilde tamamlamış, uluslararası bağımsız eğitim kurumları tarafından eğitimleri sertifikalandırılıp, kayıt altına alınmıştır.

Kanat Hasar Tamiri

Rüzgar Türbin kanatları, yağmur, kar, buz, dolu, kum, sıcaklık, rüzgar ve yıldırım gibi akla gelebilecek en aşırı hava koşullarına maruz kalmaktadır. Çevresel etkilere maruz kalan kanat zamanla zarar görür. Çatlaklar Yıldırım düşmesiyle oluşan büyük hasarlar kanat aerodinamiği etkiler, erken müdahale edilmezse hasar büyür ve türbin verimliliği düşer.

Ekstrem İŞLER kanat tamir teknisyenleri, çevresel nedenlerle hasar görmüş kanat yüzeylerine en etkin müdahaleyi en kısa zamanda, yerinde müdahale edebilecek, uzman teknisyen, ekipman ve tecrübeye sahiptir. Yaptığımız uygulamaların tamamı, türbin markasına ve kullanılan kanat yapısına göre, üretici talimatı doğrultusunda gerçekleştirilir.

Ekstrem İŞLER olarak sağladığımız hizmetin önemini anlıyor ve kanat teknisyenlerimizin uygulamalarının ve uzmanlığının gelecekteki referansımız olduğunun farkındayız.ÖRNEKLER

KANAT HASAR TİPLERİ

Ekstrem İŞLER olarak sağladığımız hizmetlerden örnekler.


Kanat Hasar Tipleri

Kenar Uçlarda AYRILMA
Yıldırım Hasarları
Hücum Kenar Aşınmaları
Yüzeysel ZARARLAR
Nacelle ve Hub Hasarlarında
Boya Uygulamaları Tamir Sonrası
Epoksi ve Polyester Kanat Yapısına Uygun Uygulama
Kanat Temizliği
NDT

Kanat Bakım

Kanat kontrol raporunda tespit edilen küçük hasarlara hızlı müdahale etmek, kanadın ömrünü ve üretim verimliliğini % 20 – 30 oranında arttırır. Teknisyenleri, hücum ve firar kenar aşınması tamiri, kanadın balanslanması, ufak kılcal çatlak ve deliklerin kapatılması, yıldırım koruması tamiri ve boya uygulamaları gibi hizmetleri sağlar. Ekstrem İŞLER Teknisyenlerimiz Kanat Bakım Servisinin Kontrol Raporu sonrası yada Kontrol sırasında giderilmesini önerir. Düzenli bakım ve kontrol müşteri yatırımlarının uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.


Kanat Kontrol

Kanatların genel durumunu bilmek, zamanında kontrol etmek kanat ömrünü uzatmak için akılcı bir stratejidir. Kontroller hücum ve firar kenarları, yıldırım koruması, yüzey bileşenleri ve kanat tip kısmına uygulanır. Ekstrem İŞLER teknisyenleri, tespit edilen hasarlara 32 saat içerisinde müdahale edebilir. Ekstrem İŞLER kanat teknisyenleri, kanatlarınızın kontrolünü her yıl düzenli olarak yapılmasını önerir.


Garanti Sonu Kanat Kontrol

Ekstrem İŞLER teknisyenleri, Rüzgar Türbin Kanatlarının garanti süresi dolmadan 6 ay önce kontrolü yapılmasını önerir. Garanti süresi dolmadan alınan Kanat Bakım ve Kontrol hizmeti, müşteriyi garanti sonrası bekleyen süreç ve yüksek maliyetten korur.


Garanti Sonrası Kanat Kontrol

Ekstrem İŞLER teknisyenleri, Rüzgar Türbin Kanatlarının garanti süresi dolduktan sonra her 2 yıl da bir Kontrol yapılmasını önerir. Garanti Süresi dolmuş kanatlarda yapılan kontrol ve bakımın kayıt altına alınıp, gözlem altında tutulması gerekir.


Raporlama Süreci

Ekstrem İşler Kanat tamir teknisyenleri, tüm çalışma talimatlarını, başından sonuna uygulama prosedürlerini ve onarım sürecindeki her müdahaleyi fotoğraflarla dökümante edip kayıt altına alır. Bu şekilde arşivlenen dökümantasyonlar, yapılan uygulamanın doğruluğunu değerlendirme açısından müşteriye güven sağlar.


Güvenlik ve Uygulama Yöntemi

Yüksekte Çalışmanın dışında, Kanat Üretiminde Kullanılan bir çok ürün kimyasal olarak insan için gerekli önlemeler alınmadan çalışılırsa, tehlikeli sayılmaktadır. Tamir veya uygulamaya başlamadan önce mutlaka kullanacağımız ürünlerin güvenlik bilgi formunu okuruz.

Güvenlik talimatlarının içerdiği , ekipmanlar ve iş güvenlik önlemleri sağlanmadan çalışmaya başlanmaz. Her gün iş başı konuşmalarında teknisyenler ekip şefleri tarafından mevcut tehlikeler hakkında bilgilendirilir. Bu bilgilendirmeler kayıt altına alınır. Hatalı yada eksik malzeme olması durumunda her bir teknisyenimiz işi durdurma yetkisine sahiptir. Konu İş Güvenliği ise Ekstrem İŞLER asla risk almaz.Referanslar

2021 Müşteri
Memnuniyet Oranı: 94.6%
2020 Müşteri
Memnuniyet Oranı: 87.3%